УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор оновить за 2 роки більше доріг, ніж за попередні 10 років — Олександр Кубраков, Голова Укравтодору

Укравтодор оновить за 2 роки більше доріг, ніж за попередні 10 років — Олександр Кубраков, Голова Укравтодору

Президентський форум «Україна 30» цього тижня фокусується на питанні інфраструктури. У рамках першої панелі Голова Укравтодору Олександр Кубраков підсумував результати минулого року та коротко розповів про плани на 2021 рік.

«Рік тому ми презентували наші плани, більшість сприйняли їх доволі скептично. Мало хто вірив, що в держави є кадрові та матеріальні ресурси, щоб оновити 4000 км державних доріг. Сьогодні ми маємо цифру у 4056 км доріг і 158 мостів оновлених та побудованих в областях у 2020 році.

97 % виконання плану — це чергове підтвердження того, що держава здатна дотримуватись обіцянок» — коментує Олександр Кубраков.

Середня вартість 1 км дороги у 2020 році знизилась майже на 20%. Також, за словами Олександра Кубракова, Укравтодор минулого року майже повністю відмовився від проведення тендерів без аукціонів. Єдиний виняток — це надзвичайні ситуації, на кшталт, падіння моста через р. Чортомлик в Олексіївці наприкінці травня 2020 року. Швидкий старт будівництва дозволив забезпечити рух для транспорту в регіоні вже за 6–7 місяців.

У 2021 році продовжуємо масштабувати мегапроєкти:

  • дороги до КПП — у 2020 оновлено 158 км, у 2021 році збільшуємо цю цифру до понад 250 км доріг;
  • Національна програма відновлення мостів. У планах на 2021 рік — 150 штучних споруд. Окрім цього розпочинаємо будівництво Кременчуцького мосту і продовжуємо — Запорізького.
  • Будівництво Київської обхідної дороги — вже 2 ділянки проєктуються, ще 3 — готуються до оголошення тендерів на проєктування. Перші роботи плануємо розпочати вже цього року;
  • Також розпочинаємо оновлення стратегічного міжнародного маршруту Київ — Кишинів. Наразі вже оголошено тендер. У рамках проєкту передбачено будівництво мостового переходу через р. Дністер.

У підсумку, за 2020–2021 роки Укравтодор оновить близько 36–37% основної мережі доріг.