Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » новини » Ліквідація ямковості: з початку року відремонтовано близько 30 тис. м² покриття автодоріг держзначення

Ліквідація ямковості: з початку року відремонтовано близько 30 тис. м² покриття автодоріг держзначення

На автомобільних дорогах загального користування державного значення (міжнародних, національних і територіальних трасах) Донецької області тривають роботи з експлуатаційного утримання. На автошляхах держзначення, якими опікується Укравтодор (у регіоні – Служба автодоріг), у розпалі планово-попереджувальний (ямковий) ремонт, заміна дорожніх знаків, ліквідація чагарникової порослі тощо.

Планово-попереджувальний (ямковий) ремонт виконується для забезпечення безпеки дорожнього руху та недопущення подальшого руйнування проїзної частини. Роботи з ліквідації вибоїн тривають на автошляхах, які вже багато років потребують капітального ремонту.

Ділянки трас, відремонтовані впродовж 2017-2018 років, зберігають цілісність дорожнього одягу та не потребують «ямкового» ремонту.  

 

У 2019 році роботи з експлуатаційного утримання автодоріг держзначення виконує ДП «Донецький облавтодор» 

(підрядне підприємство має розгалужену мережу філій та дільниць по всій області)

  

Із настанням сприятливих погодних умов на автодорогах триває планово-попереджувальний ремонт, який дозволяє забезпечити безпеку дорожнього руху; тимчасово відновити рівність, зчіпні якості та водонепроникність а/б покриття. Плановий ремонт здійснюється з суворим контролем за дотриманням вимог технологічного процесу (підготовкою ремонтної карти фрезеруванням, обрубкою країв та підґрунтовкою вибоїни тощо) 

За інформацією відділу ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг та штучних споруд, організації та безпеки дорожнього руху Служби автодоріг, з початку року на автошляхах:

  • ліквідовано 29,6 тис. м² ямковості (вибоїн, що утворилися після зими на проїзній частині);
  • замінено 356 дорожніх знаків;
  • вирубано чагарникову поросль уздовж 17 км доріг тощо.

Додамо, що левову частку робіт із усунення новоутворених вибоїн на проїзній частині виконано традиційним методом, тобто із використанням гарячих асфальтобетонних сумішей – 22,6 тис. м² (холодним асфальтобетоном взимку – 2,5 тис. м²; методом просочення, чорним щебенем та іншими сумішами – 4,5 тис. м²).

Як вже повідомлялось, до спекотного періоду року автодороги держзначення заздалегідь облаштовано комплектами дорожніх знаків.

Служба автомобільних доріг у Донецькій області звертається до водіїв із проханням бути максимально пильними за кермом – виконувати вимоги Правил дорожнього руху! Обережно об’їжджати ділянки, на яких тривають ремонтні роботи та які позначені попереджувальними, заборонними та наказовими дорожніми знаками! 

Як вже повідомлялось, у 2019 році роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Донецької області виконує ДП «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». До 2014 року ДП «Донецький облавтодор» налічувало 22 філії. На сьогодні на підконтрольній Україні території функціонують 7 філій (в їхньому складі 17 дільниць). Для виготовлення гарячої асфальтобетонної суміші облавтодор традиційно запустив власні АБЗ, розташовані у Нікольському, Великій Новосілці, Покровську, Бахмуті та Лимані. 

Сторінка у Facebook   

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області