Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » новини » Донеччани зможуть відчути комфортність руху капітально відремонтованими дорогами державного значення. Перший об’єкт М-03 (фото, відео)

Донеччани зможуть відчути комфортність руху капітально відремонтованими дорогами державного значення. Перший об’єкт М-03 (фото, відео)

Вперше за багато років донеччани зможуть відчути комфортність проїзду капітально відремонтованими автошляхами державного значення (до цього часу здійснювався лише капремонт мостів). Проміжні результати комплексного відновлення автодороги вже можна побачити у Слов’янському районі: від Слов’янська (повороту на с. Никонорівка) в напрямку Бахмута у розпалі роботи з ремонту 16-кілометрової ділянки міжнародної траси М-03 Київ – Харків – Довжанський, км 686+000-км 702+000. Проектом передбачено не лише посилення дорожнього одягу, а й виправлення повздовжнього профілю дороги.

 

Роботи виконуються на замовлення Служби автодоріг, науково-технічний супровід здійснює Національний транспортний університет (НТУ), роботи виконує ТОВ «Славдорстрой» (на об’єкті працюють геодезисти підрядного підприємства)

 

Посилення дорожнього одягу: два нижні шари улаштовуються зі спеціальної органо-мінеральної суміші, вирівнюючий та верхній – з асфальтобетону

Як повідомлялось раніше, параметри існуючої дороги II категорії не відповідали діючим нормативним вимогам. Капремонт передбачає комплексне відновлення траси, зокрема, посилення конструкції дорожнього одягу за технологією холодного ресайклінгу (готову органо-мінеральну суміш доставляють на місце проведення робіт та улаштовують асфальтоукладальником), розширення проїзної частини з плануванням укосів насипів до проектних відміток, улаштування ефективної системи водовідведення та ремонт водопропускних труб.

На відео: посилення дорожнього одягу за технологією холодного ресайклінгу (регенерації), готову органо-мінеральну суміш доставляють на місце проведення робіт та улаштовують асфальтоукладальником, зверху будуть укладатися два шари асфальтобетонного покриття

Ремонт передбачає розширення проїзної частини до 8,5 м (до ремонту – в середньому 7,5 м); два нижні шари улаштовуються зі спеціальної органо-мінеральної суміші (приготовленої методом холодного ресайклінгу в установці), вирівнюючий та верхній – з асфальтобетону. Для забезпечення плавності автошляху в поздовжньому профілі, заплановано збільшення висоти насипу на занижених ділянках, пом’якшення підйомів/спусків у місцях розташування водопропускних труб тощо. Наприклад, на двох підйомах/спусках для комфортності руху дорогу «піднімуть» в середньому на один метр.

На двох підйомах/спусках для комфортності руху дорогу «піднімуть» в середньому на один метр, коментує виконроб ТОВ «Славдорстрой» Сергій Банщиков

До нормативних показників буде доведено смуги розгону, гальмування і перехрестя, передбачено ремонт автопавільйонів та благоустрій придорожньої території.

 

Проміжні результати капремонту (розширена проїзна частина з посиленим дорожнім одягом та вирівнюючим шаром); контроль якості: відбір кернів частково улаштованого вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття

 

Роботи виконує ТОВ «Славдорстрой» (на підставі договору зі Службою автодоріг у Донецькій області). Проектну документацію розроблено ТОВ «Інститут проектування інфраструктури транспорту». Науково-технічний супровід здійснює Національний транспортний університет (НТУ).  

Контроль якості: відбір кернів частково улаштованого вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття

Джерела фінансування: Державний бюджет (за програмою 3111120 «Покращення стану автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ – Харків – Довжанський») та спеціальний фонд обласного бюджету (кошти від «митного експерименту»).

Увага! Роботи виконуються під рухом! Будьте обережні за кермом! 

Сторінка у Facebook 

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області