Служба автомобільних доріг
у Донецькій області

» Прес-центр » події » Славомір Новак: до червня проїзд основними коридорами України буде забезпечено

Славомір Новак: до червня проїзд основними коридорами України буде забезпечено

«Від сьогодні по всій Україні розпочинаються ремонтні роботи ліквідації ямковості – ред.), які дозволять до червня забезпечити проїзд по 30 тис. км українських доріг. Наразі підготовлена необхідна техніка, мобілізовано наявні ресурси для виконання цього завдання», – зазначив керівник Укравтодору Славомір Новак під час спільного брифінгу з Міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном.

За даними профільного міністерства, у 2017 році на теренах країни планується відновити поточним середнім та капітальним ремонтом понад 2 тис. км доріг та 80 мостів. Намічений обсяг ремонтних робіт – це оптимістичний сценарій, який вдасться реалізувати за умови ритмічного фінансування.     

Володимир Омелян наголосив, що минулого року було вжито низку системних кроків, які дозволять змінити стан дорожнього господарства: «Створено Дорожній Фонд, який запрацює в 2018 році. Ми запровадили децентралізацію Укравтодору, яка теж набуде чинності у 2018 році, але вже з осені цього року ми будемо запроваджувати перші пілотні кейси по областях з передачі доріг на баланси муніципалітетів. В держави, на балансі Укравтодору, залишиться не більше 50 тис. км доріг. Ми запровадили системи незалежного моніторингу якості виконання робіт. Це система FIDIC, а також система CoST, які є абсолютно незалежними і відстежують всі етапи будівництва: від проведення тендерних процедур до завершення будівельних робіт. Було відремонтовано близько 1 тис. км доріг, але це занадто мало. В цьому році ми сподіваємось відремонтувати вдвічі більше, можливо ще більше, але за умови належного фінансування».

Міністр також підкреслив, що Уряд має бути послідовним у свої політиці в дорожній галузі: «Цю послідовність ми бачили у 2016 році, сподіваємось отримати в 2017 році, і в наступних роках. Для того, щоб українські дороги набули нормального стану, нам потрібно фінансування хоча б 50 млрд грн на рік, хоча б протягом 5 років. За цей період ми можемо говорити про те, що мережа українських автошляхів буде відновлена».

Джерела: офіційний сайт Мінінфраструктури,

офіційний сайт Укравтодору